Dyscyplina wymaga stałego kontaktu z czasem, który spędzamy na pracy. Właśnie dlatego powstały normy. Szerszy artykuł na temat tego jak skutecznie korzystać z tego narzędzia znajdziesz tutaj.
Jak działają normy?
Normy to narzędzie, które pomoże Ci systematycznie pracować nad założonymi rzeczami. Dzięki nim będziesz realizował nałożone na siebie standardy czasowe.
Sprawa wygląda prosto: zakładasz sobie, że w określonym tygodniu spędzisz X czasu nad daną rzeczą, a potem obserwujesz pasek postępu.
Do owych rzeczy zaliczyć możemy zarówno aktywności, jak i umiejętności. A więc możesz na początku tygodnia określić sobie, że nad formą fizyczną będziesz pracować np. 5h, zaś nad prowadzeniem firmy – 50h.
Jakie masz korzyści dzięki takiemu podejściu?
- W ciągu tygodnia możesz zmieniać nacisk, jesli widzisz, że któryś element zostaje w tyle.
- Możesz efektywnie pracować nad kilkoma rzeczami. W pracy pozostajesz skupiony na jednym temacie, jednocześnie koordynując postęp wielu.
- Cały czas trzymasz rękę na pulsie. Normy w atrakcyjny sposób (pasek postepu + odpowiednia kolorystyka) przedstawiają, który z elementów jest Twoją mocnoą stroną.
Jak to zrobić?
Aby ustalić normy na dany tydzień:
- Kliknij „Planuj” w górnej belce.
- Wciśnij kafelek „Normy”
- Znajdujesz się w panelu z normami. Kliknij którykolwiek dzień w wybranym przez Ciebie tygodniu. Możesz ustalić normy na obecny tydzień, ale także każdy inny.
Kliknięcie któregokolwiek dnia będzie skutkowało zaznaczeniem całego tygodnia - Po prawej stronie możesz zacząć dodawać kolejne normy, które chcesz wypełnić. To mogą być aktywności lub umiejętności. Wyszukaj je, a następnie określ czas, który chcesz im poświęcić.
Dodawanie kolejnych norm - Gotowe! Możesz wrócić do pracy. Aby sprawdzić paski postępu, przejdź do „Przegląd”-> „Normy” (na dole).
Paski postępu w normach dostępne sa w panelu głównym, na dole. - Ostatnia rzecz: każdego poniedziałku rano normy zostaną automatycznie zamknięte. Jeśli masz zaplanowane następne, będą one aktywowane. Jeśli nie – pozostanie przestrzeń do wypełnienia;-).
Powodzenia! Przejdź do Warthoga teraz.

Pomysłodawca i współtwórca Warthoga. Właściciel marki RDF z branży Big Data/AI. Autor Bloga Republikańskiego. Przekonany, że na każde trwałe dobro trzeba zapracować. Zawsze otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Poza tym dumny Łodzianin, Polak, Chrześcijanin.