Jak stworzyć nowe normy na dany tydzień?

Jak stworzyć nowe normy na dany tydzień?

Dyscyplina wymaga stałego kontaktu z czasem, który spędzamy na pracy. Właśnie dlatego powstały normy. Szerszy artykuł na temat tego jak skutecznie korzystać z tego narzędzia znajdziesz tutaj.

Jak działają normy?

Normy to narzędzie, które pomoże Ci systematycznie pracować nad założonymi rzeczami. Dzięki nim będziesz realizował nałożone na siebie standardy czasowe.

Sprawa wygląda prosto: zakładasz sobie, że w określonym tygodniu spędzisz X czasu nad daną rzeczą, a potem obserwujesz pasek postępu.

Do owych rzeczy zaliczyć możemy zarówno aktywności, jak i umiejętności. A więc możesz na początku tygodnia określić sobie, że nad formą fizyczną będziesz pracować np. 5h, zaś nad prowadzeniem firmy – 50h.

Jakie masz korzyści dzięki takiemu podejściu?

 1.  W ciągu tygodnia możesz zmieniać nacisk, jesli widzisz, że któryś element zostaje w tyle.
 2. Możesz efektywnie pracować nad kilkoma rzeczami. W pracy pozostajesz skupiony na jednym temacie, jednocześnie koordynując postęp wielu.
 3. Cały czas trzymasz rękę na pulsie. Normy w atrakcyjny sposób (pasek postepu + odpowiednia kolorystyka) przedstawiają, który z elementów jest Twoją mocnoą stroną.

Jak to zrobić?

Aby ustalić normy na dany tydzień:

 1.  Kliknij „Planuj” w górnej belce.
 2. Wciśnij kafelek „Normy”
 3. Znajdujesz się w panelu z normami. Kliknij którykolwiek dzień w wybranym przez Ciebie tygodniu. Możesz ustalić normy na obecny tydzień, ale także każdy inny.

  Kliknięcie któregokolwiek dnia będzie skutkowało zaznaczeniem całego tygodnia
 4. Po prawej stronie możesz zacząć dodawać kolejne normy, które chcesz wypełnić. To mogą być aktywności lub umiejętności. Wyszukaj je, a następnie określ czas, który chcesz im poświęcić.
  Dodawanie kolejnych norm

   

 5. Gotowe! Możesz wrócić do pracy. Aby sprawdzić paski postępu, przejdź do „Przegląd”-> „Normy” (na dole).
  Paski postępu w normach dostępne sa w panelu głównym, na dole.

   

 6. Ostatnia rzecz: każdego poniedziałku rano normy zostaną automatycznie zamknięte. Jeśli masz zaplanowane następne, będą one aktywowane. Jeśli nie – pozostanie przestrzeń do wypełnienia;-).

Powodzenia! Przejdź do Warthoga teraz.

Pomysłodawca i współtwórca Warthoga. Właściciel marki RDF z branży Big Data/AI. Autor Bloga Republikańskiego. Przekonany, że na każde trwałe dobro trzeba zapracować. Zawsze otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Poza tym dumny Łodzianin, Polak, Chrześcijanin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *