Jak dodać aktywności i umiejętności w Warthogu?

Jak dodać aktywności i umiejętności w Warthogu?

Warthog Timer to narzędzie, które pomaga w uporządkowanym rozwoju umiejętności. Jak wiadomo, umiejętności nie rozwijamy wprost. Rozwijamy je wykonując konkretne rzeczy, w Warthogu nazwane „aktywnościami”. Zapraszam do dzisiejszej instrukcji, w której wyjaśnię, jak to działa i jak to zrobić;-).

Jak działają umiejętności i aktywności?

Sprawa jest niezwykle prosta.

 1. Po pierwsze: umiejętności. Umiejętności to programowanie, forma fizyczna, rysowanie, sztuka prezentacji itd.
 2. Po drugie: aktywności. Aktywności są konkretne i wykonując je, nabywasz umiejętności. Tak więc umiejętność „forma fizyczna” może być powiązana z „bieganiem długodystansowym” i „treningiem siłowym”. Aktywnością może być także element czegoś większego – na przykład konkretna część projektu nad którym pracujesz.
 3. Każda aktywność może być powiązana z wieloma umiejętnościami.
 4. Podobnie na odwrót – każda umiejętność może być połączona z kilkoma aktywnościami.
 5. Zawsze, gdy rozpoczynamy pracę, wybieramy w oknie timera jedną aktywność. To, ile czasu spędzimy przy niej, wpłynie na ilość czasu pracy nad umiejętnościami z którymi jest powiązana.

Jak to zrobić? (jak stworzyć i powiązać umiejętności i aktywności?)

Zanim ruszymy do pracy, powinniśmy przygotować odpowiedni warsztat pracy – czyli stworzyć umiejętności i aktyności oraz powiązać je.

 1. Kliknij na „Planuj” w górnej belce.
 2. Przejdź do kafelka „Umiejętności i aktywności”. Po lewej stronie możesz dodawać umiejętności, po prawej zaś aktywności.

  Dodawanie umiejętności i aktywności odbywa się po kliknięciu „+”
 3. Aby przypisać aktywność do umiejętności, kliknij ikonę strzałki.
  • Aby przypisać już utworzone aktywności, zacznij wpisywać ich nazwę, a następnie wybierz właściwą.
  • Możesz także dodać zupełnie nowe. Wpisz nazwę aktywności i kliknij enter. Aktywność zostanie dodana i automatycznie przypisana do umiejętności.

   Dodawanie aktywności do umiejętności.

Od teraz możesz w pełni poprawnie korzystać z aktywności. Gdy będziesz liczyć czas na timerze, będzie on odpowiednio doliczany zarówno do umiejętności jak i do aktywności.

Powodzenia! Przejdź do Warthoga teraz.

Pomysłodawca i współtwórca Warthoga. Właściciel marki RDF z branży Big Data/AI. Autor Bloga Republikańskiego. Przekonany, że na każde trwałe dobro trzeba zapracować. Zawsze otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Poza tym dumny Łodzianin, Polak, Chrześcijanin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *